Aydilge Kimdir ?

Aydilge iletişim 0 532 206 59 59 Aydilge İletişim Telefonu

Aydilge kimdir, kaç yaşında, aslen nerelidir? Aydilge’nin eşi Barış Andaç kimdir?

Farklı tarzı ve müziği ile büyük beğeni toplayan Aydilge hakkında araştırmalar hız kazandı. Aydilge kimdir, kaç yaşında, aslen nerelidir? Aydilge’nin eşi Barış Andaç kimdir? gibi soruların yanıtları merak edilmeye başlandı. Aydilge, 25 Haziran 1979 tarihinde Kütahya’da dünyaya gelmiştir. Tam adı Aydilge Sarp’tır. İşte hakkında tüm merak edilenler…

Aydilge İletişim 0532 206 59 59

Müzisyenliğinin yanı sıra yayınlanmış birçok kitabı da bulunan Aydilge  takipçileri Aydilge kimdir, kaç yaşında, aslen nerelidir? Aydilge’nin eşi Barış Andaç kimdir? gibi soruların yanıtlarını araştırmaya başladılar. Aydilge, sekiz yaşında TRT Ankara Radyosu Çocuk Korosu sınavlarını kazanarak 15 yaşına kadar, Türkiye’nin ilk Türk Sanat Müziği çocuk korosunda radyo sanatçısı olarak görev almıştır…

Aydilge Menajeri 0532 206 59 59

AYDİLGE KİMDİR, KAÇ YAŞINDA?
Türk şarkıcı-şarkı sözü yazarı, romancı ve radyo programcısı Aydilge, 25 Haziran 1979 tarihinde Kütahya’da dünyaya gelmiştir. Tam adı Aydilge Sarp’tır. Annesi şair, babası doktordur. İki yaşında iken babasının tayini ile Ankara’ya taşınan Aydilge, sekiz yaşında TRT Ankara Radyosu Çocuk Korosu sınavlarını kazanarak 15 yaşına kadar, Türkiye’nin ilk Türk Sanat Müziği çocuk korosunda radyo sanatçısı olarak görev almıştır.

Burslu okuduğu Başkent Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı Bölümü’nden 2006 yılında birincilikle mezun olmuş, ardından İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde Radyo- TV-Sinema alanında yüksek lisansını tamamlayarak “İletişim Uzmanı” unvanını aldı.

28 Mart 2006’da Küçük Şarkı Evreni isimli ilk albümünü, ikinci albümü “Sobe”‘yi de 27 Ekim 2009’da piyasaya çıkarmıştır. Aydilge, ilk albümüyle aynı zamanda Yüxexes Dergisi tarafından “Yılın En İyi Çıkış Yapan Kadın Şarkıcısı” seçildi.

Müzisyenliğinin yanı sıra yazar olarak da önemli işlere imza atan Aydilge’nin 1998’de ilk öykü kitabı “Kalemimin Ucundaki Düşler”, Ekim 2002’de ilk romanı “Bulimia Sokağı”, 2004 mayısında “Altın Aşk Vuruşu” isimli kitapları yayımlanmıştır.

15 Mart 2013 tarihinde yeni albümü Yalnızlıkla Yaptım’ı piyasaya sundu. Bu albümde yer alan “Yine Ben Aşık Oldum”, pek çok radyo istasyonunda ve TV’de ilk onda yer alıp zirveyi zorlarken, sanatçının hemen ardından yayınlanan “Aşk Paylaşılmaz” adlı parçası ise Powertürk FM’de bir numaraya yükselip zirveye yerleşti.

2010-2016 yıllları arasında bir radyoda Artı Beş Eksi Beş adlı programı hazırlayıp sunan Aydilge, 2018 yılında Keman sanatçısı ve müzisyen, Utku Barış Andaç ile evlenmiştir.

AYDİLGE’NİN EŞİ UTKU BARIŞ ANDAÇ KİMDİR?
Utku Barış Andaç, 1987 yılında İzmit’te dünyaya geldi. Ortaokul döneminde müzik ile ilgilenmeye başlamış Kocaeli Güzel Sanatlar Lisesi’nden mezun oldu. Ardından Marmara Üniversitesi Müzik Öğretmenliği Bölümünde eğitimini tamamladı.

Lisans döneminde Marmara Üniversitesi Akademik Orkestra ve Kocaeli Sanayi Odası Oda Orkestrası topluluklarında 1. keman ve başkeman olarak görev aldı. Okuldan 2009 yılında mezun olmuş ve Keman Dalı üzerine yüksek lisans yaptı. Utku Barış Andaç aslen Batman Hasankeyf’lidir. Bir dönem Marmara Üniversitesi’nde yarı zamanlı bölümünde ücretli keman öğretmenliği yapmıştır. Günümüzde müzik eğitmeni olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Aydilge’yi konser,festival etkinliklerinize davet için lütfen bizi arayın.

Muharrem Yıldırım Music Production Menajerlik & Organizasyon Hizmetleri
1993’den Bugüne Hizmetinizdeyiz

İletişim Bilgilerimiz
Genel Koordinatör: Muharrem Yıldırım : 0532 206 59 59
Merkez Ofis iletişim Bilgileri : 0212 217 59 59 – 0216 378 59 59
Organizasyon sorumlusu Şebnem Yıldırım 0532 450 72 70

Adres: Müsahip Sk.No 20 Ortaköy, 34347 BEŞİKTAŞ /İSTANBUL

Mail:mymenajerlik@gmail.com
Web Sitelerimiz
https://muharremyildirim.com/
https://mymenajerlik.com/
https://www.mysanatcifiyatlari.com/
Resmi Instagram Hesablarımız @mymenajerlikofficial @muharremyildirimofficial

Aydilge

Sitemizde sanatçıya ait toplam 5 eser bulunmaktadır. Sanatçının sayfasına gitmek için tıklayın.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bizi Arayın
Verified by MonsterInsights